KOMPLETNY SERWIS KLIMATYZACJI

🏁 SERWIS KLIMATYZACJI Z KOMPLETNĄ NAPRAWĄ 🏁

Oferujemy:

Kompletną naprawę układu klimatyzacji wraz z szybkim wykryciem nieszczelności układu klimatyzacji gazem HYDROGEN: FILM

✔ Wykrycie każdej mikronieszszczelności układu klimatyzacji w kilkanaście minut
(w przeciwieństwie do azotu, którym sprawdzenie szczelności układu klimatyzacji trwa nawet od 1-2 dni, bez wskazania dokładnego miejsca nieszczelności)

✔ Wskazanie dokładnego miejsca nieszczelności układu klimatyzacji (np. uszkodzone przewody, chłodnica itd.)


Oprócz tego :

✔ przegląd sprawności sprężarki, skuteczności chłodzenia układu, poziomu ilości czynnika chłodzącego

✔ uzupełnianie klimatyzacji

✔ odgrzybianie klimatyzacji

✔ likwidacja nieszczelności klimatyzacji

✔ wymiana chłodnicy, naprawa (regeneracja) sprężarki klimatyzacji

✔ wymiana kompresora i inne


Wycena usługi serwisu klimatyzacji:

Podłączenie maszyny:

* wymiana oleju PAG w układzie klimatyzacji

*test szczelności (20 min próżnia)

*podanie barwnika UV

Serwis klimatyzacji

r134a – 150 zł
r1234yf – 200 zł

 

Maszyna odzyskuje  czynnik z Państwa klimatyzacji i wtedy płaci się za dobity czynnik.

Na samym końcu maszyna drukuje wydruk (paragon), który zawiera: Odzyskaną ilość czynnika i nabitą w gramach .

Odgrzybianie klimatyzacji 100 zł.

Przy odgrzybianiu zaleca się wyminę filtra  kabinowego. Koszt od 20 do 100 zł (w zależności od marki auta i rodzaju filtra, czy zwykły czy węglowy).

Jeśli klimatyzacja jest nieszczelna ( nie chłodzi, brak ciśnienia w układzie klimatyzacji) sprawdzamy szczelność układu klimatyzacji gazem HYDROGEN. Maszyna dokładnie wskaże miejsce nieszczelności układu (np. Uszkodzona chłodnica, przewody).

Jeśli klimatyzacja jest pusta (w ogóle nie chłodzi i nie ma ciśnienia w układzie), a Klient nie chce zrobić testu szczelności gazem HYDROGEN, wtedy nabijamy klimatyzację na życzenie  Klienta i nie ponosimy odpowiedzialności za to , że po jakimś czasie  układ klimatyzacji będzie całkowicie pusty ( ucieknie nabity czynnik).


 

1) Urządzenie do naprawy klimatyzacji – KOMFORT 780R-BI-GAS – jest najwyższym modelem serii 700 i stanowi maksymalnie zaawansowaną stację obsługi układów klimatyzacji dostępną obecnie na rynku.

HERMETYCZNE I WYMIENNE POJEMNIKI NA OLEJ

Standardowe pojemniki, które nie są hermetyczne, zawierają zawsze pewien procent powietrza, a cząsteczki wody zawarte w powietrzu mieszają się z olejem, powodując jego zawilgocenie. Jako rozwiązanie tego problemu TEXA proponuje specjalne, opatentowane pojemniki na olej, które zapobiegają jego zanieczyszczeniu. Pojemniki te są wymienne dzięki zastosowaniu specjalnego zabezpieczenia usuwającego nadmierną ilość powietrza podczas każdorazowego poboru oleju.

CZYSZCZENIE PRZEWODÓW STACJI

Aby zagwarantować bezpieczeństwo i wydajność, należy bezwzględnie zapobiegać kontaktowi różnych typów oleju i czynnika chłodzącego między sobą. Dlatego też TEXA opracowała specjalny sposób czyszczenia wewnętrznych przewodów stacji.

AUTOMATYCZNE ROZPOZNAWANIE POJEMNIKÓW

Pojawienie się nowych typów pojazdów, w szczególności tych hybrydowych, doprowadziło do wprowadzenia zastosowania różnych typów olejów, w zależności od układu klimatyzacji w pojeździe (np. PAG lub POE). Zastosowanie nieprawidłowego typu oleju jest niebezpieczne i szkodliwe, dlatego też mechanik musi wyeliminować ryzyko ewentualnego błędu. TEXA rozwinęła system automatycznego rozpoznawania typu oleju, który wykorzystuje informacje z bazy danych o pojazdach i informuje o ewentualnym zastosowaniu nieprawidłowego pojemnika z olejem.

SYSTEM WSPOMAGANIA PRECYZJI POMIARU

Wagi stosowane do ważenia czynnika chłodzącego dokonują pomiaru obarczonego nawet 20% błędem. Najczęstszą przyczyną wystąpienia tej niedokładności jest wypoziomowanie wagi w stosunku do podłoża w warsztacie. Nawet niewielkie nierówności w podłożu skutkują błędami w ważeniu i co za tym idzie, prowadzą do uszkodzenia lub wprowadzenia zbyt dużej ilości czynnika chłodzącego do układu w pojeździe. Specjalny SYSTEM WSPOMAGANIA PRECYZJI POMIARU opatentowany przez TEXA i wykorzystujący czujnik pochylenia, wykonuje kontrolę poziomu podłoża, eliminując możliwość wystąpienia błędu pomiarowego wagi.

WENTYLACYJNY SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA

Nowy czynnik chłodzący R1234yf jest sklasyfikowany, jako gaz palny, zatem wymaga zachowania szczególnych środków ostrożności, aby uniknąć ryzyka pożaru. Stacje klimatyzacji serii KONFORT 700R posiadają system wentylatorów wysokiej wydajności, o podwójnej budowie, w celu wyeliminowania ewentualnego gromadzenia się czynnika pod obudową stacji.

AUTOMATYCZNA KONTROLA NIESZCZELNOŚCI

Stacje obsługi klimatyzacji serii KONFORT 700 automatycznie wykonują podwójną kontrolę wycieków gazu ze zbiorników w trybie ciągłym. Wszystkie operacje dotyczące bezpieczeństwa odbywają się w pełni automatycznie, bez możliwości pomyłki lub niedopatrzenia ze strony operatora.

Rozwój współczesnych, nowoczesnych pojazdów nie ominął układów klimatyzacji. Właśnie dlatego, dostęp do urządzenia diagnostycznego zintegrowanego ze stacją klimatyzacji ma tak duże znaczenie. Zapewnia on warsztatom zdolność do przeprowadzania pełnego zakresu operacji naprawczych dotyczących układu klimatyzacji i odpowiada na oczekiwania klienta.

Dzięki dwudziestoletniemu doświadczeniu TEXA, jej stacje KONFORT są w stanie przeprowadzić pełną diagnostykę (z odczytem błędów, parametrów i regulacji) układu klimatyzacji. Ten wyjątkowy efekt pochodzi z doskonałej integracji połączenia Bluetooth stacji KONFORT z praktycznym i zaawansowanym narzędziem diagnostycznym NanoService.

Rozwiązanie to przewiduje* wykorzystanie wyświetlacza stacji KONFORT, jako monitora do diagnostyki i umożliwia niezwykle proste i szybkie przejście od podstawowej obsługi układu klimatyzacji do środowiska diagnostyki, co pozwala warsztatom na zaoferowanie niezwykłej jakości obsługi klienta.